Ako prerobiť gazdovský dom

Rekonštrukcia = kompromisy. Toto je základný fakt, ktorý si treba uvedomiť pri každej prestavbe či obnove staršieho domu.  Rekonštrukcia je neraz technicky aj finančne náročnejšia než novostavba a nie vždy sa dá presne zrealizovať podľa predstáv.  Negatíva a komplikácie spojené s rekonštrukciou však často vyvážia pozitívne stránky bývania v takomto dome.

Na začiatku je dôležité popremýšľať v pokoji o tom,  čo od svojho budúceho bývania očakávate, aké sú vaše predstavy o spôsobe používania domu a života v ňom. Ak ste sa predsa len rozhodli pre zásadnejšiu rekonštrukciu, ktorá si vyžaduje väčšie stavebné zásahy, nevyhnete sa spolupráci s odborníkmi z oblasti stavebného inžinierstva, predovšetkým so statikom.

Investícia do projektu nie je ani v najmenšom zbytočná, skôr naopak – schopný projektant či architekt vám môže pomôcť zvládnuť celú rekonštrukciu bez zbytočných chýb a zakopnutí, ktoré by inak mohli náklady na stavbu poriadne zvýšiť.

Projektanti  so svojím tímom spolupracovníkov a odborníkov vie navyše operatívne riešiť problémy, ktoré vás nečakane zaskočia v priebehu stavby – a to nielen technické problémy, ale aj rôzne požiadavky úradov a úradníkov.

Na konečnom výsledku sa takáto spolupráca určite prejaví pozitívne.

Nezabúdajte, že plán je kľúčom k zaručenému úspechu k vysnívanému bývaniu

Naše práce

Starý stav

Nový stav – naše riešenie, v ktorom sme museli akceptovať rozpočet a požiadavky klienta.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Close Menu

Kontakt

Nič nie je jednoduchšie. Stačí vyplniť a odoslať registračný formulár.

Ing. Pavol Juhas
Adresa: Golianová 19, 040 18, Košice
E-mail: padas@padas.sk
Mobil: 0908 094 700